top of page
Herb Plants

ניוזלטר 1 - מאי 2021

ניוזלטר 1 - מאי 2021: About Us

היי כולם·ן,
אחרי תקופת התבשלות וחשיבה, אנחנו שמחות ושמחים לשלוח את הניוזלטר הראשון של העמותה לתקשורת מקרבת!
יש כאן הרבה תוכן ועשייה. בקצרה: נראה לכם·ן את החזון שלנו, נזמין אתכם·ן להצטרף אלינו ולאייש תפקידים שונים אצלנו (בהתנדבות, תקציבנו דל), נספר על פעילות שעשינו בסיום מערכת הבחירות וכוונות לעתיד, על קורסים שאנחנו מציעות ועל סרטונים שאנחנו מפיקים. בואו נתחיל!

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

הזמנה לחיבור

אנחנו בהתרגשות גדולה ונראֶה לנו שגם חלקכם·ן תתרגשו מהבּנייה הזאת של העמותה. עם זאת חשוב לנו לומר, שאנחנו עדיין בשלבי הקמה ולכן לא הכל לגמרי בהיר לנו, אז נבקש אורך־רוח ואפילו רוח גבית עד שנבין את המבנה והחזון המדויקים וכיצד נרצה לפעול בעולם :-)

(הנה החזון שניסחנו עד כה). 
אם זה מרגש גם אותך, ויש לך קריאה להיות חלק מהתנועה הזו, להצטרף לעזור לנו לקדם את תקשורת מקרבת בישראל, נשמח מאוד להשתתפות שלך כבר בשלב הזה, באמצעות מילוי הטופס כאן.

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

תפקידים מחפשים אנשים

מתוך חשיבה על המבנה הארגוני, הכולל צוותים ותפקידים שונים, נשמח לאייש בהקדם את התפקידים הבאים (בהתנדבות):

רכז·ת ניוזלטר
מישהו·י שיהיה אחראי·ת על הפקה ושליחה של הניוזלטר הבא, בעוד כחודש. מה שהתפקיד מבקש זה לדבר עם הגורמים השונים, לרכז מידע ולהניע את מי שצריך להניע כדי שהניוזלטר יישלח.


ועדת ביקורת/גוף מבקר 
איש·ה בעלי ניסיון רלוונטי (עו״ד/רו״ח) או (מינימום) שני א·נשים ללא ניסיון, שבאחריותם·ן לבדוק את הניהול התקין של העמותה (התאמתה למטרותיה, חיסכון, יעילות, מעקב אחר ביצוע החלטות, זיהוי ליקויים והצעות תיקונים, התנהלות כספית (כולל רו״ח), טיפול בתלונות עובדים, מינוי מבקר·ת פנימי·ת ופיקוח על עבודתו·ה ועוד).


צוות גיוס כספים  
שיטפל בכתיבת מכתבים לתורמים ובפניות לארגונים וקרנות לקבלת מענקים.
צוותים נוספים שאנחנו מבקשים ומבקשות להקים (פחות דחוף, רק חשוב לאללה...) 
צוות יוזמה פוליטית – שיהיה בקשר רציף עם ח"כים במטרה ליצור שדולה בכנסת לתק''מ וימשיך עם יוזמות קודמות (וחדשות)
צוות תודעה ציבורית – שיגבש את המסר שאותו נרצה להעביר, ינהל את הפקת החומרים ויעבוד עם משרד יחסי־הציבור

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

עדכונים לגבי פעילויות העמותה

Image by Surface
ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

יוזמות חברתיות

מכתב לנשיא
מתוך האמונה העמוקה שלנו שיש לתק"מ הרבה מה להציע בתחום יצירת חיבור, אחדות, הבנה ואיחוי בין חלקי העם, הגיע הרעיון להציע לנשיא להקים ארגון שיוגדר כ'זרוע המבצעת של הנשיא' ואשר ידאג לבנות תוכנית־עבודה עם הכלים של תק"מ ואף ליישם אותה. אפשר לקרוא את המכתב ששלחנו לנשיא בקישור הבא>> בתגובה שהגיעה מלשכת הנשיא היוצא, רובי ריבלין, התבקשנו לכתוב מכתב מפורט יותר (ניתן לקרוא כאן>>), שמסביר את הרעיון יותר לעומק. לצערנו, יועצי הנשיא דנו בנושא והגיעו למסקנה שכרגע אין פניוּת לזה (בשל הסמיכות לסיום תפקידו). מתוך הבנה מלאה לעומס סביב המהלכים הפוליטיים הנוכחיים, בצד המסגרת המצומצמת של הזמן עד סוף הקדנציה של הנשיא, יש בכוונתנו לפנות בעתיד הקרוב לנשיא הנבחר, בוז'י הרצוג, כדי להציע לו את התוכנית, בתקווה שיהיה לה המשך.


מכתב לחברי·ות הכנסת
מתוך התבוננות על המצב הפוליטי, הבחירות החוזרות ונשנות, הנסיונות לבנות קואליציה יציבה ללא הצלחה והקרע שאנחנו חווים וחוות בימים אלה בתוך המדינה, חשבנו להציע כלים של תק"מ והנחיה משלבת לח"כים ולמקורבים להם, כדי לעזור להם הן בבניית קואליציה באופן יעיל יותר והן בשינוי הדרגתי של ההתנהלות בממשלה ובכנסת לכזו שתיקח בחשבון כמה שיותר קבוצות וצרכים.
פנינו ללפיד ולבנט באופן אישי והצענו להם להיפגש איתנו כדי לשמוע עוד על ההצעה שלנו. בנוסף, 
פנינו לכ־40 ח"כ נוספים במייל ובוואטסאפ (ניתן לקרוא כאן>>) כדי להציע פגישה שלנו איתם או עם נציג·ה שלהם, כדי שיוכלו להתוודע לכלים המהפכניים שיש באפשרותם לשלב ביומיום הפוליטי. התרשמנו שיש התעניינות מסוימת וכמובן שנמשיך לעקוב אחרי הדברים (מי שחש·ה רצון להצטרף לצוות שיעקוב אחר הדברים האלה ויקדם אותם – אנא פנו אלינו!). בנוסף, אנחנו מתכננים·ות לחפש ח"כ אחד·ת לקידום שדולה של תק"מ בכנסת כדי שנוכל להנגיש את הכלים והאפשרויות שיש לתק"מ להציע באופן יותר משמעותי. 


עצומה להקמת גשר / גישור בין־מפלגתי
מתוך רצון ליצור חיבור ושותפות בין קהילת תק"מ לבין א·נשים שמאמינים כמונו בדרך של חיבור, שיח וחמלה, יצאנו בקמפיין ופרסמנו עצומה שקוראת לנשיא לקבל את ההצעה שלנו ולאפשר הקמת גשר – גישור בין־מפלגתי.

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

קורסים

קורס בינלאומי 


העמותה שלנו משתפת פעולה עם עמותה גרמנית בשם כנען. יחד אנחנו מארגנות קורס בינלאומי שבו ייקחו חלק 12 נשים פלסטיניות, 12 ישראליות ו־12 גרמניות. במסגרת הקורס הן תִּלְמדנה NVC (בהנחיית ארנינה קשתן), את שני הנרטיבים הישראלי והפלסטיני, את החלטה 1325 של האו"ם – הקוראת לשתף נשים בקבלת החלטות הנוגעות לשלום וביטחון, את הסכמי האו"ם; הן יחוו הנחיה משלבת ומעגלים מאחים ובתום ששת החודשים ישתתפו בכנס בינלאומי בברלין (פרונטלי – אם אפשר יהיה לטוס לברלין, או בזום).בכנס יציגו המשתתפות את החזון שלהן לשלום וכן נרטיב משותף, שאותו הן יחלמו ביחד.


קורסי יסודות בתקשורת מקרבת

 
קורס בהר ברכה – יזמנו קורס יסודות בתקשורת מקרבת בהר ברכה להורים של ילדי הגן בהשתתפות רב הקהילה ורעייתו. את הקורס הנחו רווית יעקב־קזז ואריאל רוטשטיין.


קורס לתנועת "נשים עושות שלום" – יזמנו קורס השתלמות לתנועת 'נשים עושות שלום' וחברי וחברות הפורום למשפחות שכולות. את הקורס מנחות ארנינה קשתן והילה דוד. בקורס משתתפות ומשתתפים א·נשים יהודיות, ערביות ופלסטיניות. הקורס מועבר בעברית עם תרגום סימולטני בערבית.

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

מיזמים נוספים

אנימציה מקרבת
הפרויקט של רון גרוס וערן טייכר, חברי העמותה, שמטרתו לתת לאנשים טעימה קלילה, מרעננת וכיפית מהבסיס של תקשורת מקרבת באמצעות אנימציה קצרה, משעשעת ומוקפדת – צורף כחלק מפעילויות העמותה, אשר תשתמש במשאביה להפצתו. לצפייה בגרסת טיוטה ראשונה של האנימציה היכנסו לכאן>>>


סרטוני תק''מ קצרים
הצעה חדשה – ליצור סרטוני וידאו קצרים, שמדגימים שימוש בתקשורת מקרבת בחיי היומיום. 
בכל סרטון, שחקנים ושחקניות ישחקו סיטואציה יומיומית מוכרת, תחילה בנוסח המורגל־אוטומטי, ולאחריה גירסה בנוסח תק"מ. 
הרעיון דומה לסרטונים בערוץ הווידאו הנפלא של מיקי קשתן וצוות BayNVC, אולם עם דגש על המחזה בסביבה "אמיתית" ולא באולפן.
מי שרוצה להשתתף כשחקנ·ית, כותב·ת תוכן, צלמ·ת, וכו' ברמה חובבנית (או מקצועית כמובן) מוזמנ·ת להצטרף לקבוצת הוואטסאפ שנפתחה לשם כך

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

עיזרו לנו לצמוח

כל תמיכה קטנה כגדולה יכולה לעזור לנו לקדם את החזון. אם יש לך קריאה פנימית לעזור לנו להפיץ את התקשורת המקרבת בארץ ובעולם, נשמח לעזרה וכל תרומה תתקבל בברכה.

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text

 לסיום, נשמח לשמוע משוב ובפרט רעיונות יצירתיים נוספים, על איך עוד ניתן להרחיב את ההיכרות עם תק"מ ולהכניס אותה לשיח הציבורי.

נשתמע,

העמותה לתקשורת מקרבת

ניוזלטר 1 - מאי 2021: Text
bottom of page